Čo je treba spraviť pred stavbou inteligentného domu?

Chcete ste sa stavať inteligentný dom a neviete ako na to? V prvom rade sa musíte zamerať na dôkladné naprojektovanie , vyhnete sa tak dodatočným úpravám. Vačšina ľudí vo fáze návrhu nemyslí na záhradu či záhradný domček a nechávajú si to úplne nakoniec. To z pravidla znamená práce naviac , ktoré sa mohli realizovať zároveň s realizáciou samotného domu.

Načrtnite ako by mal asi vyzerať Váš vysnívaný dom, dajte si na to dostatok času a ak budete so svojim návrhom spokojný obráťte sa na architekta, ktorý vám pomôže prísť do cieľa.

Ak máte pripravený projekt stavebnej časti nastal čas plánovať funkcie domácnosti. Nezabúdajte že moderný dom by sa mal prispôsobiť potrebám svojich obyvateľov a nie naopak. Aby to tak naozaj bolo , mali by ste ho plánovať tak , aby vyhovoval vašim denodeným potrebám.  Máte radi v každej miestnosti inú hudbu, máte malé deti , pracujete na smeny, chcete ostať v dome v bezpečí, nebudete mať čas polievať trávnik alebo iné. Spíšte si na papier vašu predstavu a očakávania, aby ste boli pripravený na 1. stretnutie s inštalačnou firmou (eletrikárom). Kontaktovanie inštalačnej firmy si nenechávajte na poslednú chíľu, dohodnite si stretnutie ideálne pred začatím prác na hrubej stavbe. Predostriete nám vaše návrhy a požiadavky a my prispôsobíme vaše návrhy tak aby vzniklo komplexné riešenie, ktoré vám v nasledujúcich rokoch života v inteligentnom dome uľahčí bývanie v ňom. Navrhneme vám nejaké riešenia ktoré vás možno nenapadli, alebo ste ani len netušili že ich je možné zrealizovať.

Ak bude hotový návrh , nič vám nebráni pustiť sa do stavby samotnej. Odporúčame na začiatku informovať všetkých dodávateľov že vaša domácnosť bude Real Smart Home a skúsiť vytvoriť zoznam všetkých dodávateľov vrátane kontaktov na zodpovedné osoby, aby sa v prípade nejasností vedeli jednoducho kontaktovať a práce na dome prebiehali hladko.

Potom bude nasledovať už samotná inštalácie a spokojné bývanie vo vašom Real Smart Home.

2018-10-30T21:07:50+01:00